کفشور  اتاق تمیز چیست؟

کفشور یا آبراه نقطه ی خروجی آب یا محصول های استفاده شده در کف خانه یا مکان های صنعتی می باشد که به سمت لوله فاضلاب هدایت می شوند.

کف شور یه قطعه ای هست هم طراز با سرامیک کار می شود و در کف آشپزخانه حمام سرویس بالکن تراس پارکینگ که کار اصلی هدایت آب به مجرای فاضلاب هست.

کفشور

کاربرد کفشور

کفشور دریچه ورودی فاضلاب را به عهده دارد. با پیشرفت در این زمینه و تولیدات مختلفی که وارد بازار شده است امروزه مدل های مختلف کفشور را می توان در بازار دید. کفشور اتاق تمیز باید مقاومت زیادی در مقابل مواد شوینده و پاک کننده ها داشته باشند. دوام و طول عمر هم از گزینه هایی است که باید در انتخاب یک کفشور دقت کرد.

جنس کفشورها

  • کفشورهای پلاستیکی
  • کفشورهای استیل
  • کفشورهای برنجی

کفشورها در ابتدا پلاستیکی بودند و بعدها تبدیل به کفشورهای استیل شدند. مزیت کفشورهای استیل به دلیل مقاومت در برابر مواد اسیدی و شوینده ها بهترین جایگزین برای کف شورهای پلاستیکی است و از نظر زیبایی نیز جلوه بهتر و شیک تری نسبت به کفشورهای پلاستیکی دارند. کفشورهای برنجی نیز وارد بازارشدند و به دلیل مقاومت آن در مقابل فرسایش مورد استقبال قرار گرفتند. بعدها کفشورهای دیگری وارد بازار شدند.

کفشور استیل

کفشور اتاق تمیز استیل دارای لوله های ساخته شده از فولاد ضد زنگ است. لوله های فولادی ضد زنگ استیل از جنس (آلیاژ فولاد، کروم، نیکل و مولیبدن) است.

کفشورهای خطی، مربعی، ساده و دایره ای و سرامیک خور از انواع دیگر کفشورهای موجود در بازار هستند که مورد استفاده و استقبال قرار گرفته اند.

  • کفشورهای خطی

کفشورهای خطی نسبت به معمولی ها بزرگتر هستند و مقدار آب بیشتری را تخلیه می کنند.

  • کفشور سرامیک خور

کفشور های سرامیک خور کفشور های ساده یا خطی هستند که وسط آنها سرامیک قرار می گیرد و دور تا دور آن برای تخلیه آب به کار گرفته می شود.

کفشور اتاق تمیز

تفاوت کفشورهای جدید و قدیمی

کفشورهای جدید دارای یک سوپاپ هستند که فقط زمانی که آب تخلیه می شود، باز می شود. این عمل با سنگینی آب روی سوپاپ اجرا می شود. با این سوپاپ ها بوی بد فاضلاب و حشرات وارد مکان مورد نظر نمی شوند.

اتاق تمیز یک محیط محصور شده از آلودگی ها و میکروب ها است که اقدامات حساس به آلودگی در آن ایجاد شده است. یکی از کارهای مهم در رعایت پاکیزگی در اتاق تمیز، پاکسازی و تمیزی سطوح  است که کارمندان باید حفظ نظافت را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهند.

از تجهیزات پاک کنندگی کف اتاق تمیز می توان به کفشور اتاق تمیز اشاره کرد. کفشور رابط میان کف ساختمان و لوله های فاضلاب است. در سرویس های بهداشتی و حمام و تمام قسمت هایی از ساختمان که نیاز به تخلیه آب وجود دارد دریچه ای کوچک در کف زمین تعبیه می شود که آب جمع شده به فاضلاب منتقل شود. کفشور دریچه ی استیل تعبیه شده روی لوله کشی های داخل کلین روم می باشد.

کف شور اتاق تمیز با توجه به اندازه لوله های فاضلاب ساخته می شوند. اطراف کفشورها و درزهای اتصال آن به کف پوش توسط چسب سیلیکون آنتی باکتریال کاملا درزبندی می شود.

کفشورها با توجه به نیاز مکان و ساختمان در اندازه و جنس های مختلف مناسب با درخواست مشتریان تهیه می شود.

کلین روم